Най-новите оферти за ИМОТИ от Сарафово - всеки ден ТУК
Няма забавяне на процедурата по прехвърляне на държавния имот в квартал „Сарафово“, планиран за детска градина по вина на община Бургас. Това заявиха от администрацията в отговор на разпространено от партия „Възраждане“ съобщение, в което се твърди, че заради непълна документация от страна на Община Бургас, се бави процедурата.
Присъедини се към Viber общността на Сарафово от ТУК
Изводът е на народните представители на „Възраждане“ Борис Аладжов и Александър Койчев възоснова на отговор на регионалния министър на тяхно питане по темата.
От местния офис на партията посочват, че заявка за тези имоти е направена през януари миналата година. През юни е взето решение на Общинския съвет в подкрепа на искането, а през октомври Министерството на финансите посочва, че няма изготвен анализ относно нуждата от изграждане на детска градина в „Сарафово“, както и с какви средства ще се случи това. Писмото с тази информация е постъпило от Община Бургас на 27 януари 2025 година.
Живко Димитров, директор на дирекция „Управление на общинската собственост“, коментира:
"Това е една допълнителна информация, която Министерството на финансите е преценило, че следва да бъде изискана. Съвсем отделен е въпросът какво го налага и дали въобще изграждането на детска градина се нуждае от някаква мотивировка, каквато и да била тя. Но в конкретния случай министърът на финансите така е преценил, изискал е конкретни документи, които законодателството не изисква. Реално процедурата заедно с допълнителните документи и становища е в Министерския съвет за решение."
Депутатите може би трябваше да попитат министъра по каква причина преписката стои 4 месеца в МРРБ за съгласуване, добави Димитров.
От "Възраждане" правят аналогия с друг казус -свличането на земни маси на т.нар. велоалея към „Сарафово“, която се намира на терени – държавна собственост възоснова на информация от МРРБ, че не е депозирано искане от кмета на Община Бургас за безвъзмездно придобиване правото на собственост върху посочените имоти.
Директорът на дирекция „Управление на общинската собственост“ Живко Димитров пояснява:
"Не може да бъде правена аналогия. Има грешно тълкуване и непознаване законодателството на държавата. Искане на кмета на Община Бургас не се отправя до регионалния министър, то се отправя чрез областния управител до Министерския съвет. В този смисъл искането на г-н Николов, което не било постъпило в МРРБ, се намира в Областна управа и това е от 14 юли миналата година. Причината е, че Министерството на туризма не е отразило в кадастралната карта свлачището, което възпрепятства процедурата."
Източник: bnr.bg
2 коментара:
От Възраждане определено чупят тъпомера!
Възраждане обичат да се изтъкват на загрижени за благото на българите.А дали ще се извинят за погрома в София?Ще заплатят ли щетите ? Надали!
Публикуване на коментар
Моля пишете на кирилица!